top of page
joga-pro-jezdce-meditace.jpg
joga-pro-jezdce-logo-video-trnsprent_edi
ivonajoga-cakry-tecky.png

Chcete si udržet pružné tělo a uvolnit svou mysl, aby jízda na koni přinášela radost vám i vašemu koni?

ivonajoga-cakry-tecky.png

Jóga pro jezdce

Jóga pro jezdce vám příjemně protáhne i posílí celé tělo, naučí vás jeho správné držení (nejen na koni) i zdravé dýchání. A také zklidní vaši mysl.

ivonajoga-cakry-tecky.png

Veškerá cvičení i techniky jsou velmi snadné, praktické a časově nenáročné. Vhodné pro naprosté začátečníky i pokročilejší jogíny. Pro teenagery i zkušené jezdce.

Kůň, stejně jako jakékoli jiné zvíře, velmi dobře pozná vaši náladu, energii a reaguje na ni. Poznejte úžasný rozdíl a pokrok v komunikaci s vaším koněm, který se dostaví, když zapracujete na správném držení těla a vnitřním rozpoložení. Užijte si společný pohyb a spolupráci ve zdraví, bez bolesti a v nádherné symbióze.

Nestačí jen skvěle pečovat o vašeho koně. Pokud budete mít bolavá záda, ztuhlá ramena a vystresovanou mysl, nepodaří se vám vzájemné naladění a plynutí.

joga-pro-jezdce-ivca-kun.jpg
ivonajoga-cakry-tecky.png

Čím je speciální Jóga pro jezdce?

Pro jezdce jsem vybrala speciální cviky, které protahují zkrácené svaly a posilují ty ochablé, aby vaše tělo bylo pružné a zdravé, abyste mohli na koni správně sedět, dýchat, vnímat pohyby jeho těla a následovat je. Díky józe se zvyšuje vaše citlivost a vy tak nádherně dokážete ovlivňovat celé tělo, ale i jednotlivé svalové skupiny. Jezdce také učím snadné relaxační a dechové techniky, aby vaše mysl byla klidná a vnímavá vůči vám i vašemu koni.

1/ Kurz vás provede základy správného dýchání i držení těla nejen na koni.

2/ Naučíte se snadné cviky na protažení i posílení celého těla.

3/ Získáte i praktické techniky na zrelaxování.

4/ Praktikovat můžete před i po ježdění

5/ Videa vám zůstanou k dispozici na neomezenou dobu.

V rámci online kurzu Jóga pro jezdce se věnuji třem nejzákladnějším oblastem. Čekají vás videa zaměřená na:

1) TĚLO

Správné držení těla nejen při ježdění a snadná jógová sestava s důrazem na svaly, které je třeba protáhnout, ale i ty, které volají po posílení.

2) DECH

Zdravé dýchání nejen v sedle koně

3) RELAXACE

Jak zklidnit mysl a lépe se na koně soustředit - teorie i vedená relaxace/meditace.

Taky se vaše pozornost při péči o koně točí především kolem vašeho čtyřnohého miláčka, ale na sebe při tom tak trochu zapomínáte?

ivonajoga-cakry-tecky.png

Náročná moderní doba

Moderní doba je neskutečně náročná na naši psychiku. Od malinka jsme vedeni k výkonům – ve škole, v práci, často i v partnerství. Tento neustálý tlak, rychlost, informace, příležitosti, zvuky, světla, hluk se podepisuje na stavu našeho duševního zdraví. Už malé děti trpí poruchami pozornosti, dospělí se cítí přetížení, unavení, bez motivace, špatně se jim spí.

Řešením je návrat k jednoduchosti, méně je více. Pokusit se omezovat množství vzruchů, informací, obrázků, textů, světel, být méně se svým mobilem a počítačem a více se svým tělem, dechem, duší. Častěji objímat své děti nebo koně, než hladit klávesnici notebooku nebo telefonu. Utíkat co nejvíce do přírody, zpomalit své kroky i dech.

A PŘESNĚ S TÍM VÁM POMŮŽE I MOJE JEDNODUCHÁ A EFEKTIVNÍ SÉRIE JÓGY PRO JEZDCE

ivonajoga-cakry-tecky.png

Co říkají na mé lekce klienti?

Děkuji vám za krásná slova, která jsou pro mě motivací stále a víc a víc na sobě pracovat!

reference-fb1.jpg
reference-wapp1.jpg
reference-fb2.jpg
reference-joga-pro-jezdce-wapp1.jpg
ivonajoga-cakry-tecky.png

A kdo jsem já?

joga-pro-jezdce-ivca-kun-saty.jpeg
Mgr. Ivona Pobežalová
Jóga, pilates, meditace

Jsem well-being instruktoraka a profesionální lektorka s více jak 13 letou praxí v tuzemsku i zahraničí. Neustále se vzdělávám nejen v oboru zdravého pohybu, dechu, meditací, ale i v jezdectví a přístupu ke koním.

Mým miláčkem je 11 letý španělský valášek, se kterým si užívám jak lekce akademického ježdění, tak i nádherné vyjížďky přírodou v doprovodu neunavitelné border kolie. Obě mé děti, 11 a 13 let, koně též milují a aktivně jezdí.

"Miluji zdravý pohyb a mé poslání je předávat

toto nadšení dál!"

ivonajoga-cakry-tecky.png

Slova autorky

"Vím, že jóga je nádherným nástrojem k uvědomování si svého těla, dechu, stavu mysli. Jóga dokáže celé tělo úžasně protáhnout i posílit oslabené svaly. Pomocí dechových a relaxačních technik pak zklidní mysl, uleví od stresu a zlepší soustředění a naladění nejen na sebe, ale i na ostatní osoby či zvířata."

"Koně obdivuju a miluju od dětství. Fascinují mě, přitahují, nedokážu si představit život bez nich. Mým největším snem je bydlet v domě, kde můj kůň z pastviny kouká oknem přímo do ložnice .. a nebo alespoň do kuchyně :o) .. koně vnímám jako partnera. Bytost, kterou respektuji a zároveň vyžaduji jeho respekt i ke mně. Je to podobné jako v tanci - dvě samostatné jednotky, každá individuální, navzájem se respektující a vnímající a zároveň společně usilující o soulad, plynutí v rytmu jejich těl, dechu i energie."

ivonajoga-cakry-tecky.png

Kolik Jóga pro jezdce stojí?

Můj kurz Jógy pro jezdce, který ti příjemně protáhne i posílí celé tělo, naučí jeho správné držení (nejen na koni) i zdravé dýchání a zklidní tvoji mysl, můžeš mít za 699 Kč.

bottom of page